למה את רצה?

18 באוגוסט 2023

אני חושבת שמעולם לא התמודדתי באמת ולעומק עם התשובה לשאלה – 'למה אני רצה'. אני תמיד עונה שאין תשובה אחת פשוטה ועונה בהתאם לתחושה ומחשבה באותו הרגע. 

הרי ברור לי שהריצה עבורי היא לא הכמיהה לפעולה הפיזית הסיזיפית של הנחת רגל אחרי רגל, התקדמות במרחב. הריצה עבורי היא התקדמות, אך אני חושבת שהיא התקדמות בעולם עמוק הרבה יותר. אבל לא עצרתי לענות על זה ברצינות עד למירוץ האחרון. 

קראו עוד >> 

מֵעֵבֶר לגיל המעבר

7 בינואר 2023

יש בחיים נקודות ציון משמעותיות. לתחושתי, לקראת הגעתי לגיל 50, אני מבינה שאני נמצאת בתוך שלב שכזה העונה לשם – גיל המעבר.

זה שלב מאתגר פיזית ורגשית, משהו שיכול להיתפס כ'לא סקסי', אפילו מאיים.

לתחושתי זה נושא שאינו מדובר מספיק וגם כשהוא כבר כן מדובר, זה לא תמיד באופן מיטיב ולא בזווית הנכונה.

קראו עוד >> 

על חמלה וחיות אחרות 

15 באוקטובר 2022

חלק חשוב בגדילה והתפתחות של אדם בעייני, הוא היכולת להסתכל פנימה, ללמוד ולנתח: מי אני ואיך הייתי בדרך אל היעד ובו.

אני נתקלת בתהליך הזה אצלי לפני ואחרי אירועים משמעותיים בחיי. זה יכול להיות בעבודה אך כמובן גם במירוצים בהם אני משתתפת.

איך אתם מול עצמכם בעשייה כזאת?  על חֶמְלָה וחיות אחרות

קראו עוד >> 

EMU 2022 – זמן לסיכום אישי

15 באוקטובר 2022

מירוץ אולטרה-מרתון רב יומי ל 6 ימים היה החלום הגדול. הדרך אליו היתה ארוכה, מלמדת ומאתגרת.

חודש אחרי, אחרי ש'נחתתי' מהחוויה המורכבת והמיוחדת הזאת, נראה שזה הזמן לשבת, לחשוב, להביט לעצמי בלבן של העיניים – זמן לסיכום אישי.

קראו עוד >> 

קצת על עבודה קשה 

11 באוגוסט 2022

פחות מחודש למירוץ האולטרה מרתון הגדול הבא – מירוץ של 6 יממות.

זה השלב בו המחשבות מציפות אותי. נמלה שראיתי עובדת, עוררה בי עוד חשיבה על עבודה קשה, הדרך בה היא נעשית, מה היעד שלי ומה תחשב מבחינתי הצלחה. ו… אני עוד חושבת על זה.

 

קראו עוד >> 

48 שעות בצרפת – סיכום מירוץ

15 במאי 2022

איך מסכמים מירוץ אולטרה מרתון משמעותי שכל כך הרבה דברים חיצוניים השתבשו בו והשפיעו על מהלכו. אבל באמת של החיים, מה יותר מלמד מהתמודדות עם שיבושים? לאחר מירוץ 48 שעות בצרפת – אני מנסה לייצר מהתחושות והמחשבות  מילים. סדר. תובנות. להסתכל ולנתח תהליכים שעברתי בראייה של – מה כן היה טוב ומה ניתן ללמוד ורק אז מה ניתן לשפר לעתיד.

 

קראו עוד >> 

קמטים של שינוי 

12 במרץ 2022

לאחר חגיגות יום ההולדת ה 49 שלי, שמתי לב שעולות בי מחשבות שלא היו מנת חלקי עד היום. מחשבות לא טריוויאליות על השינויים שיש לגיל על החיים שלי, או במילים אחרות – קמטים של שינוי.

 

קראו עוד >> 

ברוכה הבאה שנת 2022

25 בדצמבר 2021 

שנת 2021 מסתיימת לה עוד רגע. למרות שעברתי בה תהליכים לא פשוטים בתחומי חיים שונים, אני מבקשת לעצור ולתת לה את ההכרה שמגיעה לה – עד כמה היא היתה משמעותית וחשובה עבורי. 

 

קראו עוד >> 

שש שנים, ששה ימים

1 בנובמבר 2021 

יש בחיים רגעים עם משמעות סמלית. ה 1.11 עבורי הוא כזה. יום שמזכיר את ההתחלה שלי במירוצי אולטרה מרתון רב יומיים. זמן לעצור, להעריך את הדרך ולהגיד תודה

 

קראו עוד >> 

מַעֲצוֹר 

16 אוקטובר 2021

כמה פעמים בחיים משהו או מישהו חיצוני עצר אתכם?

כמה פעמים בחיים שלכם הגוף או הראש שלכם עצר אתכם מעשייה?   איך הרגשתם?

 

קראו עוד >> 

החלום ושיברו? 

21 ספטמבר 2021

אליפות העולם ל 6 ימים יוצאת לדרך. כל ההכנות התנקזו לרגע הזה – אבל במירוץ אולטרה מרתון ניתן לדעת איך יוצאים לדרך, אבל אין לדעת מה יקרה בהמשך. אחרי ריצה של 460 קילומטר התחילו כאבים – מה עושים עכשיו, איך מתמודדים? 

 

קראו עוד >> 

כשהוא הזיז לי את הגבינה

14 אוגוסט 2021

בדרך למירוץ האולטרה מרתון הבא אני מנסה לשפר עוד ועוד. בתוך שגרת חים עמוסה של משפחה, עבודה, לימודים ואימונים, מתחילה לטפל בתזונה שלי.

 

קראו עוד >> 

משחק של אִי-וַדָּאוּת

2 אוגוסט 2021

חוסר ודאות בדרך למירוץ האולטרה מרתון הבא – אליפות העולם ל 6 ימים, ששוב מתערער עצם קיומה. התמודדות פיזית, רגשית, מחשבתית שונה בימים של קורונה בדרך אל…  יתקיים או לא יתקיים המירוץ המיוחל ואיך מורגשת הדרך לשם.

 

קראו עוד >> 

גדילה תוך כדי תנועה 

27 יוני 2021

אני לא יודעת מי החליטה על מי שנהיה בקשר. אני על הריצה או היא עלי. אבל אנחנו יחד כבר שנים. במסע, אולטרה מרתון. מסע למרחקים ארוכים שכולל דרך ארוכה של למידה. ושוב אני סופרת לאחור לקראת היעד הבא…

 

קראו עוד >>

ועכשיו – Time to Fly 

1 יוני 2021

לאחרונה אני מוצאת את עצמי נודדת במחשבות אל העולם התעסוקתי ממנו אני נפרדת וקדימה אל העולם החדש אליו אני מכוונת. עולות בי שאלות על הבחירה שלי ועל הדרך העתידית שמובילות לשאלה – מה היא גדילה ואיך יודעים מה היא הדרך הנכונה. אבל זהו, אני יוצאת לדרך חדשה. זה הזמן שלי – Time to Fly

 

קראו עוד >>

הכי בבית בעולם – זמן להיפרד

מאי 2021

׳גבירותי ורבותי, בקרוב ננחת ביעד. הנכם מתבקשים לחגור את חגורת הבטיחות, ליישר את גב המושב ו…׳

בימים אלו אני סוגרת פרק משמעותי בחיי. פרידה ממקום שהיה לי לבית כמעט שלושה עשורים מחיי. עכשיו הזמן להיפרד. מאל על. כן, ההיא של – הכי בבית בעולם.

 

קראו עוד >>

TLV 6-Day Race

18 אוקטובר 2020

בחודש ספטמבר הייתי אמורה להשתתף באליפות העולם ב 6 ימים בהונגריה. לאור הקורונה שנחתה עלינו, המירוץ נדחה למאי 2021. לאחר תקופת אימונים ארוכה, החלטנו לקיים מירוץ עצמאי בתל אביב, ולהתמודד עם האתגר הבלתי נתפס הזה כהכנה ליעד בהונגריה.
 

קראו עוד >>

הִתְמוֹדְדוּת

1 ספטמבר 2020

הִתְמוֹדְדוּת – ״הַהִתְנַסּוּת, הַהִתְמוֹדְדוּת, הַכּוֹחַ לַעֲמֹד מוּל פְּנֵי הַמַּעֲרָכָה"
כשהמצאות מעמידה בפנינו התמודדויות חדשות.
 

קראו עוד >>

יומן מסע – 37 יום לספירה 

18 אוגוסט 2020

37 ימים למירוץ ועדיין לא יודעת לאור התקופה בה אנחנו חיים, יהיה או לא יהיה מירוץ. בתחושה שאני בתוך רכבת הרים, אני יושבת בקרון שנוסע אבל אני לא מחזיקה שום הגה!
איך ממשיכים  בחוסר הוודאות הזאת? 
 

קראו עוד >>

רצה לחלום הבא 

5 אוגוסט 2020

׳רצה לחלום הבא׳, הוא  מסר שמלווה אותי בדרך שלי. כשיוצא לי לפעמים לנדוד אל המסר הזה במחשבות, אני מגלה שוב ושוב כמה הוא מדייק את ההנעה הפנימית שלי וכפועל יוצא את העשייה שלי.

 

קראו עוד >>

הנה הם באים ימים של שקט 

26 יולי 2020

שקט. בשבועות האחרונים הייתי קצת בשקט.  בשפה שלי אני קוראת לזה – השתבללתי. כיביתי מעט את ה'רעשים' מבחוץ ונכנסתי למוד אחר, שאינו מוכר גם לי. אני חושבת שאין אדם במדינה, שחייו לא השתנו  בגלל הקורונה. אני מבקשת לחלוק מעט את שעובר עלי. את השקט שלי.

 

קראו עוד >>

געגועים לשי – LIFE IS GOOD 

24 מאי 2020

את שי ראשוני הכרתי בשנת 2013. שי איש ברזל עם נשמה מזהב, הפך לחבר. למרות מחלת ה ALS, שי הניע וסחף רבים אחריו בעשייה שלו.  שנתיים לפטירתו, המילים פשוט יצאו ממני וניסיתי להעלות על הכתב כמה חוויות בלתי נשכחות ששי ארגן לנו. Life Is Good

 

קראו עוד >>

על משברים וחיות אחרות

28 אפריל 2020

הבוקר תוך כדי ישיבה בחצר עלו לי מחשבות על מירוץ ה 6 ימים שלי שלא יקרה עוד כשבוע, וזאת לאור משבר הקורונה שהגיע לעולם. המחשבות זרקו אותי פתאום בדיוק ארבע שנים אחורה ל 1.5.2016.  אז השתתפתי במירוץ של 12 שעות בשוויץ – מירוץ משמעותי ראשון בחו"ל שבו גם ׳זכיתי׳ לחוות לראשונה משבר עמוק, אמיתי מהותי.

קראו עוד >>

ט"ו בשבט שלי 

11 פברואר 2020

שיחה אחת אתמול גרמה לי לצלול למחשבות על משמעות החג בחיבור לחיים ולעשייה שלי.
ט״ו בשבט. חג עם חיבור לטבע, חג שמתחיל בנטיעה, ממשיך בדישון והשקייה, ואז הזמן עושה את שלו. וזה לוקח זמן. ואז, ברגע מאד ספציפי יבקע השתיל ויצא אל אוויר העולם בשאיפה לשגשג.

קראו עוד >>

זום-אין וזום-אאוט

10 נובמבר 2019

חלק מההנאה שלי באימונים מצויה גם בתיעוד של רגעים, תיעוד של מראות מהדרך. אני מצלמת לא מעט. בין אם זה נוף פתוח ועוצמתי או פרח ועליו טיפות טל שנראים לי באותו הרגע הכי מושלמים בעולם.

קראו עוד >>

Saturday night

5 אוקטובר 2019

הרצון שלי היה לבדוק את עצמי. לבדוק את היכולת שלי בשלב הזה. שלושה חודשים אחרי מירוץ היעד ואי אילו לפני היעד של 2020. לצאת ולהקשיב לגוף בפעולה. מה הוא מרגיש. כמה קשה לו. מה קשה לו. ואיך הוא מתמודד. מה אני מרגישה. כמה קשה לי, מה קשה לי. ואיך אני מתמודדת בזמן אמת.

קראו עוד >>

לקחת פסק זמן

1 אוקטובר 2019

השנים האחרונות לימדו אותי שהחיים שלי הם קצת כמו הים, אותו אני כל כך אוהבת. אני שטה בהם וכל פעם חווה חוויה אחרת. לפעמים הים שקט ורגוע. יש תקופות בהן מתחילים להגיע גלים. לפעמים זה גל גבוה בודד שמגיע ואחריו יש דממה. פעמים יש תקופות בהן הגלים מגיעים, גל ועוד גל ועוד… והם גבוהים וחזקים ובלתי נגמרים עד לרגע השיא ואז… יש שקט שכזה, שמאפשר לנשום לעומק… להסתכל אל האופק… להקשיב לשקט.

קראו עוד >>

מה נשתנה…

21 יולי 2019

היום בבוקר עלתה לי תזכורת מלפני שנה, מתאריך ה 21.7.18. בתמונה, אני יחסית בתחילתה של היממה השנייה במירוץ 48 שעות בצ'כיה. זה הרגע הספציפי בו הגעתי לראשונה בחיי לקילומטר ה 200. התרגשות גדולה. הסתכלתי על התמונה ופתאום נזכרתי שממש לפני חודש ב- 21.6.19, במהלכה של יממה שנייה במירוץ, הפעם מתוך שלוש יממות, גם… הגעתי לקילומטר ה 200. לרגע עבור עצמי, ביקשתי להניח את שתי התמונות הללו אחת מול השנייה ולהבין מה נשתנה.

קראו עוד >>

חודש אחרי…

18 יולי 2019

חודש אחרי המירוץ – מירוץ רב יומי של 72 שעות ואני בהתאוששות. תשאלו אותי 'מה היא ההתאוששות?', ובכן, זה אותו הזמן שאנחנו נותנים לעצמנו את הרווחה והנחת: פעם אחת בעולם של התרפקות רגשית ומחשבתית על חוויית המירוץ, ופעם שנייה זה זמן שצריך לאפשר מנוחה והתאוששות לגוף. תקופה כל כך משמעותית של רגיעה שתאפשר בהמשך בנייה והתחזקות הדרגתית בדרך לחזרה לשגרה. זה בתיאוריה. ומה בפועל?

קראו עוד >>

בואו נדבר אולטרה – מירוץ נגד השעון

4 יוני 2019

בעוד מספר ימים אני אזנק למירוץ אולטרה רב יומי של 72 שעות בדרא”פ. מדובר במירוץ במסלול מעגלי של 500 מטרים. כן, קראת נכון, זאת לא טעות.  לא מעט חברים שואלים אותי על המהות של המירוץ הזה. איך זה מתנהל ובעיקר מביעים חוסר הבנה (ברורה לחלוטין מבחינתי!) לגבי הריצה במעגלים. והם צודקים. קשה להכיל ולקלוט את זה. אז דווקא עכשיו, ‘כמה דקות’ לפני ההזנקה שלי, זה הזמן הנכון  קצת להסביר  על האתגר הזה.

קראו עוד >>

מתי בפעם האחרונה התחרית בעצמך?

15 מאי 2019

החלום על השתתפות במירוץ רב יומי של 72 שעות הוא חלום של חודשים רבים. מירוץ באורך הזה הוא יחסית נדיר, אלא אם רוצים לטוס לקצה העולם. לאחר חיפושים, נפל הפור על מירוץ וותיק בניו יורק. אבל תכנונים בנפרד ומציאות בנפרד. מה לעשות, יש עוד גורמים שמשפיעים על ההחלטות שלנו: עומס בעבודה, פציעה ועוד. מפה לשם, המאמן קובי דיבר עם חבריו בדרא”פ שמארגנים מירוצים ונמצא מירוץ בחודש יוני. נקבע היעד!

קראו עוד >>

על קו הזינוק לפני המירוץ…

3 מאי 2019

לאורך השנים למדתי שיש נושא שכשאני נשאלת עליו, הנשימה שלי נעתקת. הנושא הוא – היעד הבא שלי. עד עכשיו, הדיבור עליו היה עבורי כמעט בגדר אינטימי, נושא שאני בוחרת כמעט לא לדבר עליו ‘בחוץ’, אלא עם מספר חברים מצומצם איתם אני יכולה לבעבע, להתרגש ולחשוש. האמירה הפומבית הזאת אינה טבעית עבורי. יחד עם זאת, אני בוחרת לעשות שינוי.

קראו עוד >>

אז והיום – זאת אותה האהבה

28 מרץ 2019

מיה שלי מתגייסת בעוד מספר ימים. לאחר שהטילה וטו חד משמעי (או בשפה שלה – חדמ״ש) על פרסום פוסט, תמונות, מועד הגיוס ו/או דמעות מהגיוס… צץ לי רעיון. לקחת תמונות שלנו שאני אוהבת – היא כפעוטה וחגי ואני כהורים צעירים, ולעשות צילום מחודש מהיום. הצעתי בתמימות וכבר תכננתי להתחיל להתחנן. אבל… בצעד חריג, מיה הסכימה באותו הרגע לשתף פעולה. בלי הגבלות ובלי תנאים. על זה אגיב במילה אחת – הלם!

קראו עוד >>

ואני רק רציתי לשיר

14 פברואר 2019

לפני מספר ימים יצאתי לי כמדי בוקר לאימון. התחלתי לרוץ במורד הרחוב. עברתי בלב השדרה היפה, בין העצים, הפסלים ומגרשי המשחקים המיותמים מאדם. פנסי הרחוב הפיצו קרני אור כתמתמות על ׳לפנות הבוקר׳ החשוך. שש המעלות הבודדות פיזרו צינה קרה סמי ירושלמית ברחובות מודיעין. מהאוזניות בקע קולה המלטף  של ריטה: ׳ואני רק רציתי לשיר'…

קראו עוד >>

זאת ילדתי השנייה 

1 פברואר 2019

בעוד מספר ימים, טל, 'הילדה הקטנה' שלנו, תחגוג את יום הולדתה ה 14. את טל 'קיבלתי במתנה' יום לפני יום הולדתי. וככל שיום ההולדת שלה מתקרב, אני מוצאת את עצמי מסתכלת עליה (קצת מלמטה, מאחר וגם היא כבר יותר גבוהה ממני) ומתפעמת מהנערה המדהימה שהיא הפכה להיות. תקופה שכזאת היא תמיד תקופה בה אני נודדת עם המחשבות שלי.  

קראו עוד >>

HERE COMES THE SUN – מסע של זריחות וצלילים

26 ינואר 2019

לילה. ישבתי לי והקשבתי למוזיקה. שיר של הביטלס התחיל להתנגן ברקע – Here comes the sun… זמזמתי לי את ה ‘דו דו דו דו’ ותוך כדי… פתאום… בלי לכוון לכך, הצלילים והמילים התחברו לי למסע של ‘פלשבקים’: רגעים, תמונות וזיכרונות מרגעים מאד משמעותיים עבורי, החל מצעד הריצה הראשון שלי ועד היום.

קראו עוד >>

המסע שלי אל עצמי

10 ינואר 2019

אני רצה. כן, אני רצה. זה חלק ממי שאני. למתבונן מבחוץ זה לא תמיד מובן ואני נשאלת לא פעם מה היא הריצה עבורי, מה אני מוצאת בה. אז אנסה לענות.

קראו עוד >>

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן